10 روش درمان خانگی معده درد | بیماری

10 روش درمان خونگی معده درد

 

معده درد یکی از مشکلاتیه که هر فردی در طول زندگی دست کم یه بار اونو تجربه کرده. مشکلات گوارشی و درد معده یا سوزش معده یا ترش کردن و … با به کار گیری بعضی رزشای خونگی قابل درمانه.

 

 معده عضو کلیدی گوارشه. در این عضوه که موادغذایی تحت اثر اسیدهای معده ذخیره و واسه سوخت و ساز بدن آماده می شن هضم موادغذایی بین 2 تا 3 ساعت زمان میبره. به دلایل جور واجور و زیادی، بعضی موادغذایی خیلی سخت هضم می شن و باعث مشکلات گوارشی و درد معده می شن که بیشتر وقتا ریشه عصبی داره.

امروزه مریضی‎های گوارشی از مشکلات مردمه و خیلی از ادما از درد معده ، سوءهاضمه یا ترش کردن یا حالت تهوع صبحگاهی, تلخی دهن و … شاکی هستن؛ یکی از مهمترین اصول در درمان مریضی‎ها و پیشگیری از مریضی‎ها پاکسازی اندام‎های گوارشی و کبده.

خیلی از مردم واسه درد معده یا مشکلات سیستم گواشی خود از درمان‎های خونگی بهره می‎برند و در خیلی از مواقع این درمان‎ها بسیار موثره، بعضی از افراد بدون اینکه دانشی در مورد طب سنتی دانشی داشته باشن پیشنهاد‎هایی که از گدشتگان خود رسیده استفاده می‎کنن.

 

1- مصرف عرق نعناع یا دم نوش نعناع و بابونه البته افراد توجه داشته باشن مصرف زیادتر از اندازه عرق نعناع خود موجب سوزش معده می‎شه چون که دهانه معده رو گشاد می‎کنه و باعث تحریک دهانه معده می‎شه.

2- گذاشتن کیسه آب گرم یا کیسه‎ای که شامل مشکی‎دانه یا جو, روی معده واسه رفع درد معده خوبه.

 

3- مصرف زیره مشکی و سبز در غذاها

4- مصرف نون زیره

5- مصرف رازیانه یه ضد التهاب خیلی خوبه و واسه رفع ناراحتی‎های گوارشی خوبه.

6- مالیدن روغن مشکی‎دانه و کیسه جو گرم شه و روی معده گذاشته شه.

7- مصرف چای بومادران, چای دارچین, دم نوش گشنیز, شربت یا دم نوش گیاه افسنتین

8- زنجبیل پرورده مقوی معده است, مانند مرباها دیگه جفت و جور می‎شه و می‎توان زنجبیل تازه رو رنده کرد و با عسل به قوام مربا درآورند.

9- لیمو قند بسیار واسه معده خوبه,می‎توان لیمو رو به دلخواه ورقه ورقه کرده و داخل یه شیشه ریخته طوری که یه لایه لیمو و یه لایه شکر ریخته شه و به همین ترتیب شیشه رو پر کنن.

10- مصرف آناناس و پوست کیوی

10 روش درمان خونگی معده درد 4.8/5 123

منبع : تسنیم نیوز -/ ن.م

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *